LoadingLogo

Ms Office Dosyaları ile Çalışma

Divvy Drive 3 farklı editör ile Office dosyalarının açılmasını, düzenlenmesini sağlamaktadır. Dosyalarınızı farklı bir editör kullanarak açmak için Word, Excel dosyalarında sağ tık veya üç nokta menüsünden aç alanına girerek istediğiniz editör ile dosyalarınızı açabilmektesiniz.

  1. Microsoft Office Online: kurum içerisinde lisanslı olarak kullanmakta olduğunuz Office programlarını sistem kullanma imkânı sağlamaktadır. Ortak Klasör ve Paylaşım Klasörlerinde bulunan ofis belgelerinizi eş zamanlı olarak birden fazla kişi ile düzenleyebilirsiniz.
  2. Libre: açık kaynak kodlu bir editördür.
  3. Divvy Ofis: Bizlerin geliştirmiş olduğu tamamen Office programları ile aynı işlevleri sağlayan editördür.
Eş Zamanlı Çalışma
  • Microsoft Office Online ve Libre Ofis editörleri ile kurum içerisindeki kişilerle eş zamanlı olarak çalışma imkânı sağlanmaktadır.
  • Eş zamanlı düzenleme işlemleri için ortak klasör veya paylaşım klasörlerinde bulunan bir dosyanın en az iki kullanıcı tarafından açılması gerekmektedir. Dosya açıldığında sağ üst köşede dosyayı düzenleyen kullanıcılar görüntülenebilmektedir. Editörlerin genel kuralı olarak kelime işlemcide aynı satıra, hesap tablosunda aynı hücreye veri girişi yapılamamaktadır. Diğer düzenleme yapan kullanıcının işlem yaptığı satır veya hücre üzerinde yine kullanıcının ismi yazmaktadır.
Kullanım kılavuzu için tıklayınız.